Bitcoin Devi Almayı Sürdürüyor; Usta Analist Bir Dip Dalışı Bekliyor!

MicroStrategy, yaklaşık 623 milyon dolar tutarında 9.245 Bitcoin daha satın aldı. Böylece, şirket Bitcoin varlıklarını güçlendirdi. MicroStrategy, bu stratejik hamleyi, dijital varlık şirketi tarafından dönüştürülebilir tahvillerden elde edilen gelirler ve fazla nakdi kullanarak finanse etti. Bu arada, Rekt Capital takma adlı analist BTC için derin bir düzeltme konusunda uyarıyor.

Bitcoin devi, BTC almaya devam ediyor!

MicroStrategy başkanı Michael Saylor, Bitcoin’in 67.382 dolar ortalama fiyatla aldıklarını açıkladı. Bu hamle, MicroStrategy’nin dijital varlıkların uzun vadeli potansiyeline olan güvenini yansıtıyor. Son satın almayla birlikte MicroStrategy 214.246 BTC’ye sahip oldu. Saylor, dönüştürülebilir tahvilinin yatırımcılardan büyük ilgi gördüğünü belirtti. Bu tahvil, %0,875’lik bir kupon oranı ve %40’lık bir dönüşüm primi içeriyor.

Analistler MicroStrategy’nin bu kararını stratejik olarak değerlendiriyor. Ayrıca, dönüştürülebilir tahviller yoluyla sermaye artırımının şirketin finansal durumunu güçlendirme ve büyüme çabalarını destekleme konusundaki proaktif duruşunu gösterdiğini vurguluyor. MicroStrategy, bu tür tahvil kullanımına ağırlık vererek uygun piyasa koşullarını fırsata çeviriyor. Ayrıca, yatırımcıların yenilikçi teknoloji firmalarına olan ilgisinden yararlanmayı hedefliyor.

Analist: BTC ‘tehlike bölgesine’ yaklaşıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, yakın zamanda yeni ATH kaydetti. Bununla birlikte yeni haftaya sert düşüşle başladı. Rekt Capital takma adlı popüler bir kripto analisti, Bitcoin’in bugün önemli bir düzeltme yaşayabileceği “tehlike bölgesine” gireceğini söylüyor. Analist, tarihsel olarak Bitcoin’in, halving olayına giden günlerde ciddi şekilde düzeltme gördüğünü belirtiyor. Bu arada, tahminlere göre bir sonraki halving olayı 15 Nisan’da gerçekleşecek. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

İki gün içinde (17 Mart’tan itibaren), Bitcoin resmi olarak tarihsel halving öncesi geri çekilmelerin başladığı ‘tehlike bölgesine’ (turuncu) girecek. Tarihsel olarak, Bitcoin halving’ten 14-28 gün önce halving öncesi geri çekilmeler gerçekleştirdi.

  • 2020’de bu geri çekilme -%20 derinlikteydi.
  • 2016’da bu geri çekilme -%40 derinliğindeydi.
  • 17 Mart itibariyle BTC halving’ten 30 gün uzakta ve geçen hafta -%11 geri çekildi.

BTC’nin 40 bin dolara kadar düşmesi muhtemel!

Analiste göre Bitcoin, BTC’nin 2016 ve 2020 piyasa döngüleri sırasındaki fiyat hareketine bağlı olarak 40.000 dolar aralığına kadar düşmesi mümkün. Analist bu konudaki öngörüsünü şu şekilde açıklıyor:

Buradan %20 (65.348 dolar) ilginç olurdu. Bu, aşağı yönde yaklaşık 13.000 dolar olacaktır veya %30’luk bir geri çekilme bundan daha da derin olacaktır. Bu da bizi mevcut seviyelerden yaklaşık 21.000 dolar aşağı çekecektir. Ve hala 44.000 dolara ulaşabileceğimizi düşünmek oldukça çılgınca.

Kaynak: Rekt Capital

Bu arada analist geri çekilmenin büyük olasılıkla büyük şemada bir ‘blip’ olacağını söylüyor. Analist, “Buradayız (yeşil daire). Ve eğer son düşüşü gerçekten göremiyorsanız, bu yazının amacı da tam olarak budur.” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x